Nipid

Kuidas võluda juuksed kohevaks?

Kelly Kipper; allikas Nipiraamat 07.08.2017, 11:00

Õhukesed juuksed võivad olla tõeliselt koormavad – ükskõik kui palju neid ka ei sätiks, hoiavad kiharad peadligi või piilub nende vahelt välja kõrv. Kui tüütu! Kuidas anda lududele juustele kohevust, mis kestaks kauem kui vaid peegli ees?

Lopsaka soengu vundament

Esimene samm teel kohevama soenguni on õige šampooni leidmine. Kuigi reegel ütleb, et šampooni valikul peaks eelkõige lähtuma juuksetüübist, on lopsakuse lisamiseks sobivaimad spetsiaalsed kohevusšampoonid.

Palsami puhul eelista pritsitavat ja pähejäetavat versiooni, mis ei tee juukseid loiuks ega luduks.

Kuivata nagu proff

Juuksurite sõnul mängivad juuksehooldusvahenditega sama olulist rolli õige hari ja tehnika, kuidas juukseid kuivatada.

Alustades kuklast, tuleks kohevuse andmiseks tõsta tugevate piidega harjaga juuksed salk salgu haaval 90kraadise nurga all peast eemale ja siis fööniga kuivatada. See on parim viis kohevuse saavutamiseks. Ka pea alaspidi föönitamine aitab, kuid lühikeste juuste puhul võib tulemuseks olla n-ö Nukitsamehe soeng, kus iga karv vaatab ise suunas.

Juuste tervise seisukohast on mõistlik valida kuivatamiseks pigem leige kui kuum föönitemperatuur. Enne kuivatamist tasub kiharaid pritsida või määrida mõne kohevust andva tootega, näiteks volüümivahu või juuksejuurtele pihustatava soenguvedelikuga, et tulemus saaks püsivam.

Kui armastad kasutada juukseõli, veendu, et sa ei liialdaks selle doosiga – vastasel juhul jäävad juuksed rasked ja rasvased ning kohevusest pole juttugi. Kirjutamata reegel ütleb, et õhukeste juuste puhul piisab ühest pumbatilgast. Hea tulemuse saad, kui kannad õli kuivatatud juuste otstele ja libistad käega õrnalt ka üle pealmiste kiharate.

Loe edasi augustikuu Nipiraamatust!

(Foto: Matton Estonia)