Nipid

Taaskasutus köögis! 4 vilja, mida saab uuesti kasvama panna

Tuuli Mäemat. Allikas: Internet 10.08.2017, 21:36

Kui mõnest toiduainest jääb väike jupp alles, siis ei tasu seda ära visata. Pane küüslauk või ingver aknalaual uuesti kasvama. 

Seller. Võta värskelt lõigatud selleri alumine osa, leota seda soojas vees üks öö, seejärel istuta mulda (lõigatud osa ülespoole). Paar esimest päeva kasta juurt. 1-2 nädala möödudes peaksid nägema paart peenikest sellerivart kasvamas.

Ingver.  Võta värske ingverijupp ja aseta see mulda, jättes lõigatud osa ülespoole. Muld peab olema kergelt niiske. Ingver peaks kasvama hakkama paari nädala jooksul. 

Küüslauk. Küüslaugu küüntest saab kasvatada uue küüslaugu. Küüslauk tuleb istutada mulda, siis kui on soe ja pilvitu ilm. Kui küüslaugule hakkavad kasvama väikesed varred, tuleb need ära lõigata, et tagada küüslaugu kasv. 

Roheline sibul. Kui sul on alles jäänud paar rohelise sibula peaosa, saad sellest lihtsalt uue sibula kasvama panna. Aseta lõigatud rohelise sibula peaosa juured allapoole sooja vette. 1-2 nädala pärast peaksid sa nägema juba värskeid rohelisi sibulaid kasvamas. 

Nutikas taaskasutus köögis. (Foto: Matton Estonia)